Hulp bij vertalen
📖 BijbelvertalingDeze website citeert uit de NBV. Kies een andere Nederlandse Bijbelvertaling om dezelfde tekst online te lezen.

Een zorgzame, anonieme Bijbelgids

De zeven jaar: tijdlijn en dagtelling

Deze pagina is er niet om paniek te zaaien. Ze legt in gewone woorden uit hoe de Bijbel de zeven jaar beschrijft en hoe hij de dagen telt. De kern blijft dat God alles in handen heeft en dat Jezus hoop geeft.

Waar komen de zeven jaar vandaan?

De zeven jaar op volgorde

  1. Vóór de zeven jaar. De Opname. Jezus neemt gelovigen op om Hem te ontmoeten (1 Tessalonicenzen 4:16-17). De kracht die het kwaad tegenhoudt, wordt weggenomen en de mens van de wetteloosheid wordt zichtbaar (2 Tessalonicenzen 2:6-8).
  2. Dag 0: het verbond. Een leider sluit een verbond van zeven jaar met veel volken (Daniël 9:27). In deze visie is het gebaseerd op de wetten van Noach en kunnen de offers in de tempel weer beginnen. Hij rijdt uit op het witte paard en wint door vrede (Openbaring 6:2).
  3. Dag 1 tot 1,260: eerste helft. Oorlog, honger, ziekte en dood (Openbaring 6:3-8, Matteüs 24:6-8). Mensen worden gedood omdat ze geloven (Openbaring 6:9-11). De 144,000 worden verzegeld (Openbaring 7). De twee getuigen spreken 1,260 dagen lang (Openbaring 11:3).
  4. Dag 1,260: het midden. Hij verbreekt het verbond, stopt de offers en zegt in de tempel dat hij God is (Daniël 9:27, Matteüs 24:15, 2 Tessalonicenzen 2:4). De valse profeet en het beeld verschijnen (Openbaring 13:11-15). Het merkteken begint (Openbaring 13:16-17). Wie weigert, kan gedood worden (Openbaring 13:15, 20:4). Satan wordt op de aarde geworpen (Openbaring 12:7-12).
  5. Dag 1,261 tot 2,520: tweede helft. Eerst de oordelen van de bazuinen, dan de oordelen van de schalen (Openbaring 8-9, 16). Babylon valt (Openbaring 17-18). Legers verzamelen zich bij Armageddon (Openbaring 16:16).
  6. Dag 2,520: Jezus komt terug. Jezus komt terug en verslaat het Beest en de valse profeet (Openbaring 19:11-21).
  7. Dag 2,550 en 2,595. Daniël telt er nog 30 dagen bij (1,290) en daarna nog 45 (1,335) (Daniël 12:11-12). Veel mensen denken dat dan de volken geoordeeld worden en het koninkrijk begint. Dit deel is een beste schatting.

De dagen tellen

De Bijbel noemt drie dagtellingen. Ze worden geteld vanaf het midden van de zeven jaar, als de offers stoppen (Daniël 12:11-12).

GetalHoe het is opgebouwdBijbeltekstenWat het betekent
1,260 dagen42 maanden van 30 dagen, of drieënhalf jaarDaniël 7:25; Openbaring 11:2-3, 12:6, 13:5Elke helft van de zeven jaar. In de tweede helft heerst het Beest en wordt de vrouw beschermd.
1,290 dagen1,260 plus nog 30 dagenDaniël 12:11Geteld vanaf het midden, als het offer stopt. Van de extra 30 dagen na de terugkomst van Jezus wordt vaak gedacht dat het de tijd is waarin de volken geoordeeld worden (Matteüs 25:31-46). Dit is een beste schatting.
1,335 dagen1,290 plus nog 45 dagen (75 dagen na 1,260)Daniël 12:12Er staat dat gelukkig is wie blijft wachten. Veel mensen denken dat dit het begin is van het koninkrijk van Jezus. Dit is een beste schatting.
2,520 dagenTwee helften van 1,260 dagenDaniël 9:27De hele periode van zeven jaar, met jaren van 360 dagen.

Een dagkalender

Als het verbond op dag 0 wordt gesloten, zie je hier waar elke telling uitkomt. De Bijbel rekent met maanden van 30 dagen en jaren van 360 dagen. Tel dus echte dagen, geen maanden op een kalender.

DagWat er gebeurtBijbelteksten
Dag 0Het verbond wordt geslotenDaniël 9:27
Dag 1,260Het midden: de offers stoppenDaniël 9:27; Daniël 12:11
Dag 2,520Jezus komt terug (1,260 dagen na het midden)Openbaring 19
Dag 2,5501,290 dagen na het middenDaniël 12:11
Dag 2,5951,335 dagen na het middenDaniël 12:12
Een voorzichtig woord. Niemand weet de dag of het uur van de Opname (Matteüs 24:36). De zeven jaar beginnen na de Opname en het is moeilijk om precies te weten welk verbond ze laat beginnen. Gebruik deze tabel om de Bijbel te begrijpen, niet om data vast te stellen.

Hierna: de zegels, bazuinen en schalen. Als je bang of onzeker bent, lees dan Kan ik nog gered worden?

Deze gids legt uit hoe veel christenen de Bijbelse profetie lezen. Andere christenen lezen haar anders. De gids noemt geen datum voor de Opname en noemt geen levend persoon het Beest of de antichrist. Het gaat over een toekomstig systeem van macht, niet over Joden of moslims als mensen. God houdt van iedereen. Toets elke leraar aan de Bijbel (Handelingen 17:11) en praat met een voorganger als je bang bent.